انواع دستگاه تهویه مطبوع خانگی

انواع دستگاه تهویه مطبوع خانگی کدام است؟ در ادامه قصد داریم به بررسی انواع سیستم های تهویه مطبوع خانگی موجود در بازار بپردازیم.

انواع دستگاه تهویه مطبوع خانگی

  • کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای با مصرف برق، تولید سرمایش می کند. این سیستم به صورت پکیج بوده و تمام قطعات آن در یک محفظه قرار دارد. کولر گازی ۲۴۰۰۰ جنرال معمولا به نحوی قرار می گیرد که کندانسور به سمت فضای بیرون و اواپراتور به سمت فضای داخل باشند. هوای داخل ساختمان به صورت مداوم مکش شده و با عبور از کویل اواپراتور خنک می شود. مشکل اصلی این سیستم ایجاد سر و صدای زیاد می باشد.

کولر گازی پنجره ای

  • کولر گازی پرتابل

این سیستم تقریبا مشابه کولر گازی پنجره ای است، با این تفاوت که قابل حمل می باشد. این کولر دارای چرخ هایی است که به راحتی قابل جابجایی می باشد.

سر و صدای این دستگاه نیز به مراتب کمتر می باشد.

کولر گازی پرتابل

  • کولر اسپیلت

کولرهای گازی اسپیلت دارای دو بخش (یونولیت) داخلی و خارجی می باشند. بخش خارجی شامل کمپرسور، کندانسور و فن کندانسور می باشد. بخش داخلی نیز شامل فن، شیر انبساط و کویل اواپراتور است. این دو بخش با استفاده از لوله های مسی به هم متصل می شوند.

در فصول سرد می توان از چرخه معکوس این سیستم برای گرمایش هوا استفاده کرد.

انواع دستگاه تهویه مطبوع خانگی

 

  • تهویه مطبوع مرکزی

این نوع از سیستم های تهویه مطبوع یکی از بهترین انتخاب ها برای تهویه مطبوع خانگی است. از مزایای آن می توان به صدای کم و نحوه استفاده آسان اشاره کرد. برای خرید سیستم باید توجه کرد که مناسب مساحت ساختمان باشد. همچنین تعمیر و نگه داری آن اهمیت بالایی دارد.

این سیستم ها نیز از یونولیت های داخلی و خارجی تشکیل شده اند. بخش خارجی شامل موتور احتراق، کمپرسور، شیر انبساط، کندانسور، فن و غیره است. بخش داخلی نیز شامل مجموعه کویل و فن ها می باشد که در انواع زمینی، دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

همان طور که می دانید امروزه انواع مختلف سیستم های تهویه مطبوع ساختمان در بازار موجود می باشد. انتخاب سیستم تهویه مطبوع و پکیج خورشیدی 1000 وات مناسب از اهمیت بالایی برخودار است. و باید هنگام خرید تاسیسات تهویه مطبوع دقت و توجه لازم را داشته باشیم.

 

برای خرید سیستم های تهویه مطبوع با مناسب ترین قیمت با ما تماس بگیرید.

منبع: www.tahviesaz.ir

1

  1. سلام من هر چی گشتم هیچ شماره ای ازتون پیدا نکردم میخوام قیمت محصولاتتون رو بدونم لطفا با من تماس بگیرید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما